|
|

שלום בית במגזר החרדי

שלום בית במגזר החרדי בפרט והחילוני בכלל – תהליך משפחתי חיוני וחשוב ביותר

מאז ומעולם, ובעיקר בחברה היהודית, שלום בית נחשב לאחד מן התהליכים המשפחתיים הנפוצים, החיוניים והמתבקשים ביותר – כל זאת, על מנת לשמור על הבית שלם ומאוחד ובאופן שסכנת הפירוק שלו כלל לא תהיה מוחשית, אלא רחוקה לחלוטין. ברמה המילולית, כאשר אומרים שלום בית, הכוונה הינה לתהליך טיפולי, זוגי ומשפחתי אשר המטרה שלו הינה 'לשמור' על שלום הבית. ברמה המעשית, כאשר אומרים שלום בית, הכוונה הינה לסדרת טיפולים זוגיים – משפחתיים אשר מאחדים מחדש את כל הקרעים בין בני הזוג, וזאת באופן שהם 'מוציאים' אותם לדרך חדשה. עכשיו, כאן זה הזמן והמקום לומר, כי כל הזרמים בחברה היהודית, וגם במגזר החרדי, עושים שימוש בתהליך של שלום בית. עכשיו, על מנת להמחיש כמה נפוץ וחיוני הוא התהליך של שלום בית, נספר, כי חרף חוסר הפתיחות המוחלט של החברה החרדית, היום, יותר ויותר משפחות חרדיות אשר סובלות ממשבר כזה או אחר פוצחות בתהליך של שלום בית במגזר החרדי, תהליך ייעודי, ייחודי ומותאם אישית למגזר החרדי. לכן, במאמר זה נספר כל מה שצריך לדעת על שלום בית במגזר החרדי.

כל מה שצריך לדעת על שלום בית במגזר החרדי ועוד פרטים מתבקשים!

ובכן, נפתח עם כמה פרטים מקדימים וחיוניים ביותר אודות המגזר החרדי (ורק לאחר מכן נספר כל מה שצריך לדעת על שלום בית במגזר החרדי). ובכן, מבין כל הזרמים בחברה הישראלית, העדה החרדית נחשבת לזרם הסגור ביותר, זרם אשר מבדיל את עצמו באופן מוחלט מן החברה הישראלית בכלל והחברה הדתית בפרט. בנוסף, החברה החרדית הינה חברה 'מסורתית' במלוא מובן המילה, וזאת באופן שמשפחות הינן תולדה של שידוך מראש, וזאת בלי קשר להתאמה בין בני הזוג. באופן בלתי נמנע, אחוז ניכר מכל אותם שידוכים כלל לא מצליחים, מה שבמקרים רבים 'מחייב' תהליך של שלום בית במגזר החרדי. עכשיו, על מנת להמחיש את החיוניות והנחוצות הרבה בתהליך של שלום בית במגזר החרדי, נספר כי משפחות חרדיות רבות סובלות מאלימות בתוך המשפחה, מורא גדול מאת המשפחה המורחבת ונטייה לחיים בסבל והחבא. לעומת זאת, במקרים רבים, תהליך של שלום בית במגזר החרדי 'מתמחה' בביצוע שלום בית ומתן פתרונות של 'לכאן או לכאן'.

מעוניינים בשלום בית? רבנים רבים מתמחים בשלום בית במגזר החרדי

בהמשך למה שנאמר לעיל, אודות העובדה, כי החברה החרדית הינה חברה סגורה מאין כמוה, נמשיך ונאמר, כי הרבנים הם אלו אשר בידיהם מופקדת הסמכות והאחריות לערוך ולבצע שלום בית במגזר החרדי. כל מה שנותר זה לפנות אליהם.


או

התחבר