|
|

טיפול זוגי למגזר החרדי

היום, יותר ויותר זוגות שוכרים את השירות של טיפול זוגי למגזר החרדי

במשך שנים, בכל תחום, מובן והקשר, המגזר החרדי נחשב לאחד מן המגזרים, האטומים, הסגורים והקשים ביותר לפיצוח. יתרה מכך, אטימות זו הייתה במשך שנים העקב אכילס של החברה החרדית, עד כדי כך שחרדים רבים, זוגות נשואים ומשפחות כאחד נפגעו באופן ישיר ומהותי ביותר, הן בגזרת החיים האישיים והן בגזרת החיים המקצועיים. לעומת זאת, היום, החברה החרדית התמתנה לה מעט, וזאת באופן שהיא אמנם עדיין לא כזאת זמינה ו'פתוחה', אבל הרבה יותר זמינה ו'פתוחה' מאי פעם. לכן, אין זה כלל פלא לראות, כי יותר ויותר זוגות שוכרים את הטיפול המשפחתי הייעודי, הייחודי והפרטני אשר ידוע בשם טיפול זוגי למגזר החרדי.

טיפול זוגי למגזר החרדי – טיפול זוגי ייעודי, ייחודי, איכותי ובעיקר אפקטיבי

ראשית, נפתח עם העובדה, כי טיפול זוגי למגזר החרדי הינו נגזרת ישירה של הטיפול הזוגי והמשפחתי אשר מיועד לקהל החילוני. במילים אחרות, גם טיפול זוגי למגזר החרדי הינו תת – תחום מתחום הפסיכותרפיה, ענף אשר 'מתמחה' בעבודה וטיפול עם בני זוג נשואים ומשפחות, וזאת באופן שהעבודה והטיפול אמורים ליצור שינוי מהותי בדינמיקה הקיימת ואפילו התפתחות ביחסים האישיים הקיימים. שנית, חשוב לציין כי גם טיפול זוגי למגזר החרדי וגם טיפול זוגי רגיל שמים במרכזם את השלווה, השקט והבריאות של כל אחת מן הנפשות אשר מצויות בתהליך הטיפול. רק באופן הזה, מאמציו של הטיפול הזוגי והמשפחתי יצליח ויצלח. יחד עם זאת, אם במגזר החילוני, בעלי המקצוע אשר רשאים ומתמחים במלאכה של הטיפול הזוגי, הינם יועצים זוגיים, עובדים סוציאליים, פסיכולוגיים ועוד – הרי שבקרב החברה החרדית, מי שמבצע את הטיפול הזוגי למגזר החרדי הינם רבנים בכלל ורבנים אשר מתמחים במתן טיפול זה בפרט.

גם טיפול זוגי למגזר החרדי 'מחייב' אבחון וניתוח ראשוניים ומקדימים!

מטפלים זוגיים חילוניים ורבנים כאחד מסגירים, כי הסיבה מספר אחת להצלחה או כישלון של טיפול זוגי, הינה קיומם של אבחון וניתוח ראשוניים ומקדימים. כל זאת, שכן אך ורק אבחון וניתוח אלו יכולים 'לשים על השולחן' בדיוק את כל הבעיות אשר פוגעות בחיי ושגרת הזוגיות, וזאת באופן שבכל בעיה יהיה ניתן לטפל באמצעות כלים ואמצעים מתאימים. בנוסף, מבחינת טיפול זוגי למגזר החרדי בפועל, לרוב, טיפול זה ניתן באמצעות רבנים, אבל גם בעלי מקצוע דתיים מובהקים כמו פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים ועוד. ביחד, כל כולם משקיעים מאמצים גדולים על מנת 'לכרות' ברית זוגית חדשה, כזאת אשר תוציא את המטופלים לדרך זוגית חדשה.


או

התחבר