|
|

בעיות ביחסי אישות

בעיות ביחסי אישות במגזר החרדי – איך פותרים אותן?

חרף העובדה, כי בפני העולם החיצוני, המגזר החרדי הינו מגזר סגור ואטום מאין כמוהו, אין זה כלל אומר כי מבחינת כל מה שנוגע לתלונות על בעיות ופתירה שלהן, חברה זו לא מאופיינת ביחסים בין אישיים גבוהים ביותר, פתיחות בולטת ועוד. בנוסף, ובהתאם לעובדה, כי החברה החרדית הינה חברה אנושית לכל צורך ועניין, גם חברה זו, או יותר נכון זוגות נשואים סובלים מבעיות בחיי הזוגיות והנישואין. בפועל, אחת מן הבעיות הגדולות והנפוצות ביותר ידועה בשם בעיות ביחסי אישות במגזר החרדי. במילים אחרות, בעיות ביחסי אישות במגזר החרדי הינן בעיות מבחינת כל מה שנוגע למצוות עונתה. לכן, במאמר זה נספר על יחסי אישות במגזר החרדי בכלל, בעיות בפרט ועוד.

כל מה שצריך לדעת על יחסי אישות ועוד!

ובכן, על פי ההלכה היהודית, יחסי אישות, או בשמם האחר תשמיש המיטה, הינם יחסים בין גבר לאישה אשר מתקיימים מתוקף מצוות עונתה. בנוסף, מבחינת ההלכה היהודית, גם על הגבר וגם על האישה מוטלת מחויבות הדדית לקיום יחסי אישות מלאים, שכן יחסים אלו הינם אחת מן המטרות אשר לשמן הם נישאו. יחד עם זאת, יש לקיים את היחסים הללו בעיתות ובזמנים המותרים על פי ההלכה. בנוסף, על הגבר (ובמיוחד על הגבר, הרבה יותר מאשר על האישה) מוטלת ה'חובה' לקיום יחסי אישות. לעומת זאת, המגזר החרדי 'שופע' באירועים ומקרים של מה שקרוי בעיות ביחסי אישות במגזר החרדי.

כמו במגזר החילוני, גם המגזר החרדי סובל מבעיות ביחסי אישות

יחסי אישות מוצלחים מקורם בתנאים וסיבות רבים. למען המחשה, בין תנאים וסיבות אלו ניתן למצוא יחסים טובים ואוהבים בין בני הזוג, קיום המצווה באופן קבוע וסדיר על ידי הבעל, עיתוי קיום יחסי האישות, אופני קיום היחסים ועוד ועוד. בקיצור, כמעט ואין שוני בין המגזר החילוני והחרדי מבחינת יחסי אישות. יחד עם זאת, לא מעט עולות ונשמעות טענות אודות בעיות ביחסי אישות במגזר החרדי. יתרה מכך, אם במגזר החילוני נהוג לדבר ולטפל בבעיות אלו באופן פתוח ובאמצעות כלים, אמצעים ואנשי מקצוע חיוניים, הרי ובמגזר החרדי נהוג לטפל בבעיות אלו באמצעות ייעוץ דיסקרטי ומאחורי דלתיים סגורות, ייעוץ אשר מנתח את כל המכלול של בני הזוג, שומע את טענות שני הצדדים, הבעיות אשר מפריעות להם, תדירות ועיתות קיום יחסי האישות ועוד. בפועל, לאחר שמיעת כל הצדדים וכל הנתונים הדרושים, הייעוץ מספק פתרון אישי, ייחודי ולפי ההלכה לבעיות האישות שלהם.


או

התחבר